Rein Mets / sokrates e-mail
| Rein Mets | Artiklid | Homokultuur | Homokunst | Foorum | Külalisteraamat |


VIIMASED ARTIKLID


Joel Steinfeldt ja Kroonika leppisid ära
07.08.2003
Kadri Jakobson
SL Õhtuleht

 
Ligi aasta kestnud kohtuprotsess ajakirja Kroonika ja laulja Joel Steinfeldti vahel lõppes poolte kokkuleppega. «Steinfeldt ei saa samu artikleid kunagi vaidlustada. Temast avaldatu jääb igavesti jõusse,» ütles Kroonika peatoimetaja Ingrid Tähismaa.


Laulja Joel Steinfeldt kaebas ajakirja Kroonika kohtusse pärast seda, kui seal ilmusid artiklid, kus laulja Arnold Oksmaa rääkis Steinfeldti väidetavatest seksuaalsuhetest tema ja veel mitme alaealise poisiga. Samuti rääkis Rootsis elav homoseksuaalne Rein Mets ajakirjale avameelselt suhtest Steinfeldtiga, soovitades lauljal lõpetada pedofiilse hälbe tagaajamine ning minna ravile.

«Tunnen Joeli kaua ja tean täpselt, milline tema skeem välja näeb - ta otsib poisse, kes on vanemate poolt hüljatud, keda tema nii-öelda aidata saab, ning sealt edasi läheb poistega asi intiimseks. Ma absoluutselt ei kahtle Arnold Oksmaa sõnades! Kui Joel, kurikael, tahab kohtusse minna, siis mul on lugusid ja nimesid, mida talle meelde tuletada!» ütles Mets tookord.

Oksmaa liputab internetis

10 kuud kestnud kohtuprotsessil kaitsesid tuntud lauljat koguni kolm advokaati: Alar Eiche, Äili Rodi ja Garri Ginter, kellest igaühe töötund maksab umbes 1200 krooni. Peale nende oli Steinfeldt kohtusse kutsunud kümmekond poissi - ka need, kellele muusik praegugi peavarju annab.

Steinfeldti mäned?eri Viivian Taanieli sõnul ei soovi laulja kinnistel istungitel käsitletud kohtuasjast täpsemalt rääkida. Eiche aga märgib, et kohtulahendit ei saa kuidagi nimetada Steinfeldti allaandmiseks.

«See on olnud nii tõsine protsess, kus igal sõnal on kaal. Avaldan tunnustust teise poole tahtele sõlmida kokkulepe,» ütleb advokaat. «Mis puudutab Arnold Oksmaad, siis temaga seonduv on eelkõige sotsiaalhoolekande küsimus. Ainuüksi asjaolu, et ta liputab oma suguelundit halenaljaka naeratuse saatel avalikult internetis, näitab, et see noormees vajab professionaalset abi.»

Oksmaa ütleb aga, et ei saa sõlmitud leppest üldse aru. «Mina rääkisin ainult tõtt ja seepärast ei saa ma aru, kuidas saadi milleski kokku leppida.»

Kroonika peatoimetaja Ingrid Tähismaa kinnitusel näitab kohtus sõlmitud kokkulepe, et Steinfeldt polnud oma võidus kindel.

Steinfeldt loobus

Tähismaa sõnul nõudis Steinfeldt au teotavate ebaõigete andmete ümberlükkamist ja tunnistamist, et Kroonika on halvasti tööd teinud. «Steinfeldt taotles, et kohus tunnistaks Kroonikas avaldatu (Metsa ja Oksmaa intervjuud) ebaõigeks vähemalt 20ruutsentimeetrisel pinnal Kroonika esikaanel, kasutades sõnastust, millest üheselt nähtuks, et varem avaldatud väited olid valed ja nende avaldamiseks puudus ajakirjal alus. Nüüd kokkulepet sõlmides loobus Steinfeldt sellest kõigest, et mitte pikemalt kohtuteed tallata ja advokaadikulusid suurendada.

Kokkuleppes puudub punkt, kus Kroonika millestki loobuks. Kui Kroonika leiab, et tema lugejale võiks huvi pakkuda tuntud inimese, kaasa arvatud Joel Steinfeldti eraelu, siis sellest me ka kirjutame. Steinfeldti soovi, et kolme aasta jooksul avaldaksime temast kolm ebamäärases mahus artiklit, oleksime täitnud ka ilma kohustuseta. Steinfeldt on selleks piisavalt skandaalne isik,» kõneleb Tähismaa.

«See oli parim lahend, sest tunnistajad ja asjaosalised oleksid pidanud rääkima oma isiklikust elust,» ütleb Kroonikat kohtus esindanud Eesti Meedia jurist Tiia Luht.

Kohus kuulutas aasta alguses kohtu-protsessi kinniseks, sest tegu oli laulja eraelu ning suhetega alaealiste poistega. Seepärast ei avalikustatud ka lahendi sisu.


Kadri Jakobson
SL Õhtuleht

 

Tagasi uudiste lehele
© Rein Mets 2002