Rein Mets / sokrates e-mail
| Rein Mets | Artiklid | Homokultuur | Homokunst | Foorum | Külalisteraamat |


VIIMASED ARTIKLID


Joel, mine ravile!
03.09.2002
STELLA K. WADOWSKY
Kroonika

 
Rootsis elav Show Company omanik homoseksuaalne Rein Mets räägib avameelselt oma suhtest laulja Joel Steinfeldtiga.

Rein Metsal (51) on olnud aastaid tagasi kolm aastat kestnud kirglik suhe Joel Steinfeldtiga (52). Aastast 1988 elab Rein Mets Rootsis, kus ta alustas meesteshowga "The male game's mounthing show", kus lihaselised mehed tantsivad naisteriietes ja teevad striptiisi. Mets on oma showga jõudnud Eestit kolm korda külastada. Ta meenutab enda suhet Joel Steinfeldtiga. Oma loo soovib Mets avalikustada eelkõige just kaitsmaks laulja Arnold Oksmaad, kes rääkis Kroonikale jahmatava avameelsusega oma suhtest Steinfeldtiga ning kelle juttu
laulja usinalt ümber lükkama asus.Millal te esimest korda Joel Steinfeldtiga kohtusite?

See oli kaheksakümnendate esimesel poolel. Me kohtusime ühel seltskondlikul olengul Joeli kodus. Ta elas tol ajal Pärnu maanteel Silikaadi bussipeatuse vastas.

Kuidas teie tutvus kulges?

Meil kujunes välja südamlik sõprus. Mäletan, et Joelil on tol ajal jälle mingi esinemiskeeld, kuna ta esitas Vene riiki pilavaid laule. Ta oli oma esinemiskeelu pärast mures ja ma olin talle toeks. Meid sidus tugev sümpaatia ja üksteisemõistmine. Oleme ühes vanuses mehed, olime mõlemad Joeliga kohtumise ajal kolmekümnendates eluaastates. Lisaks sellele sidus meid ka
homoseksuaalsus. Jõudsime suhteliselt kiiresti füüsilise intiimsuseni. Meil oli erootiline külgetõmme üksteise vastu ja sellele vastavalt me ka käitusime.

Ometi on Joel oma väidetavat homoseksuaalsust ajakirjanduses kõvasti varjanud.
Miks?


See on minugi jaoks suur küsimärk. Lugesin Joel Steinfeldti 1998 aasta 16. märtsi intervjuud ajalehele Kuller, kus Steinfeldt rääkis: «Noormeheks sirgudes tekkisid kõhklused ja kahtlused minu seksuaalsete huvide suhtes. Hakati arvama, et ma olen homo. Ma teadsin, et ma ei ole, aga samas mõtlesin, et äkki ma olen ja kui ma olen, siis on jube. Vihkasin iseennast.» Sellist teksti lugedes olin siiralt üllatunud, kuna minuga vahekorras olles Joel küll ennast ei vihanud. Nõukogude Liidu ajal oli arusaadav, et Joel oma homoseksuaalsust varjas, ent miks ta seda ka pärast Eesti Vabariigi tulekut tegi, seda ma mõista ei suuda.

Kui kaua teie suhe kestis?

Seksuaalsuhet oli meil umbes kolm aastat. Saime aeg-ajalt kokku ja magasime. Minu jaoks oli see pigem vendlus. Jagasin Joeli muresid ja hingevalu.

Milline Joel tol ajal inimesena oli?

Väga malbe ja puhas. Tema kodu lööb silmad ette ka kõige hoolikamale perenaisele.

Kas täheldasite juba tol ajal Joeli lävimist noorte poistega?

Jah, tal käis seal palju noori poisse külas, tuba oli neid tihti täis. Tavaliselt poisid lahkusid, kui mina tulin.

Kui vanad need noored poisid olid, kes Joeli juures tol ajal külas käisid?

Täiesti alaealised - 15-16aastased poisikesed. Arvan, et ta magas juba tol ajal noorte poistega. Tean noormeest nimega Heiki, kellele Joel on pühendanud oma laulu «Kaks südant».

Mida te Joelile ette heidate?

Mul on tunne, et midagi on läinud tema elus väga viltu. Esiteks see, et Joel sattus Itaalias pedofiilia eest vangi. Itaalia on lõppude lõpuks ikkagi demokraatlik maa ja naljalt seal inimesi vangi ei panda - seal ikka uuritakse asju. Minu kirjavahetusest Joeliga selgus tollal, et need poisikesed olid 8-9aastased. Kardan, et tal juhtus mingi kiiks Itaalias vangis istudes. Usun, et Joel vajab psühhiaatrilist abi. Ta peaks astuma samme, et oma pedofiiliat
ravida.

Millist lahendust te näete?

Joel peaks lõpetama oma pedofiilse hälbe tagasiajamise. Kui ta tahaks enda vastu õiglane olla ja sellest vabaneda, läheks ta ennast ravima ja lõpetaks väikeste poiste ahistamise kasvatamise maski all. Arvan, et need väikesed poisid on pääsenud nagu tibud rebase juurde vihma eest varjule. Mind paneb imestama kõige enam Eesti Lastekaitse Liidu suhtumine! Ma lihtsalt ei mõista neid! Joeli juures elavad praegugi ametlikult poisikesed. Samas on Joeli isiku suhtes pretsedent, et ta on viis ja pool aastat istunud Itaalias pedofiilia eest vangis, siis jutustab Arnold Oksmaa oma loo - ning mitte midagi ei võeta ette! Miks keegi seda ei uuri? On jahmatav ja nördimust tekitav, et poisikestel lastakse Joeli juures elada.

Mis ajendas Kroonikaga ühendust võtma?

Tema iroonia Arnold Oksmaa ja Kroonika suhtes, kuna tean kindlalt tema homoseksuaalsust ja poistelembust. Tunnen Joeli kaua ja tean täpselt, milline tema skeem välja näeb - ta otsib poisse, kes on vanemate poolt hüljatud, keda tema n-ö aidata saab, ning sealt edasi läheb poistega asi intiimseks. Ma absoluutselt ei kahtle Arnold Oksmaa sõnades! Kui Joel, kurikael, tahab kohtusse minna, siis mul on lugusid ja nimesid, mida talle meelde tuletada!


STELLA K. WADOWSKY
Kroonika

 

Tagasi uudiste lehele
© Rein Mets 2002