Rein Mets / sokrates e-mail
| Rein Mets | Artiklid | Homokultuur | Homokunst | Foorum | Külalisteraamat |


FOORUMID


KÕIK FOORUMID...


Kas homo armastus erineb hetero omast?
27.01.2003
«Kui me tahaksime, et üks oleks naine ja teine mees, siis me oleksime heterod... Meile meeldib, et oleme mehed ja elame koos mehega!» ütleb homoseksuaalne Tõnis.

SL Õhtuleht võttis ette kolm paari – homo-, lesbi- ja heteropaari –, et välja selgitada: kas armastusel ja armastusel on vahe.
Homod Tõnis ja Sass on teineteise kõrval olnud aasta ja kolm kuud. Neil on mõlemal oma korter, kuid kokku saadakse iga päev ja aeg-ajalt jäädakse teineteise juurde ööseks. Tõnis ja Sass on varjunimed, sest noormeestel on palju heterotuttavaid, kes nende seksuaalsest orientatsioonist ei tea.

Lesbid Tiina ja Enely on üsna värske paar, koos olnud mõne kuu. Varem elas Enely mehega, kellelt tal on kolmeaastane laps. Praegu elavad naised koos ja kasvatavad ühiselt last. Tiina ja Enely ütlevad, et nad ei karda oma lesbi-suhte ilmsikstulekut.

Heterod Lenne ja Kusti on elanud koos kolm aastat. Kui nad esimest korda kohtusid, kinkis Kusti Lennele roose. Lillekimbust on saanud tava, millega mees oma naist üllatab. Lenne ja Kustigi kardavad oma era-elust õigete nimede all rääkida.

--------------------------------------------------------------------------------

Homopaar Tõnis ja Sass

Kuidas kokku saite?

Tõnis: Sass oli kohtunud mu sõbraga, kes temast rääkis. Muidu ei pööranud tema juttudele tähelepanu, kuid seekord juhtus, et kuulasin järele ta telefoninumbri ja e-posti aadressi. Intuitsiooni värk. Minu kirjad olid kontrollküsimustega ja tema vastas.

Esimene mulje?

Tõnis: Mina vaatasin tähtedeseisu välja, millal oleks õige kohtuda, aga Sass rikkus mul asja ära – tahtis varem kohtuda. Minul oli esimese viie minuti jooksul selge, et tema ongi see õige. Sassil polnud asi sugugi nii selge, pidin teda pärast veel veidi võrgutama...

Kõige meeldivam väline omadus?

Sass: Naeratus. Panin seda tähele esimest korda öösel pimedas.

Tõnis: Mulle jäi meelde lõhn.

Kõige meeldivam vaimne omadus?

Tõnis: Sass on väga inimlik.

Kes on n.-ö. perekonna pea?

Sass: Tõnis korraldab asju. Mina lihtsalt töötan.

Tõnis: Ma korraldan palju ja teadlikult, selline perevärk. Et me oleksime hästi palju koos ja tihti ka heterode seltskonnas.

Mida voodis teete, mida partner teile annab?

Tõnis: Silitame, mõnikord embame nagu kaisukarud: lihtsalt on hea olla. Teeme oraal- ja anaalseksi. Kuid heteropaarid teevad ju seda sama.

Kuidas kodus koos olete?

Tõnis: Meile meeldib rahulikult olla, teineteise kaisus, ja vaadata näiteks telekat. Ajame juttu igasugustest asjadest.

Kuidas on jagatud majapidamistööd?

Sass: Meil on kummalgi oma kodu. Ja need on kogu aeg enam-vähem korras.

Tõnis: Mina olen palju lohakam. Pesen pigem nõusid kui koristan tuba. Süüa teeme mõlemad võrdselt.

Kas käite koos poes ja valite riideid koos?

Sass: Tõnis ei kannata poode, aga mulle meeldib poes käia. Kui on vaja midagi suuremat osta, valime koos.

Tõnis: Kui koos korra poodi satume, valime koos jah. Et mida teine arvab, et kas on ikka hea kaup ja oma hinda väärt.

Sass: Toidupoes käime iga päev, mujal paar korda kuus.

Tõnis: Söögiasju valida on tore, fantaasia lendab, et mida kõike head ja paremat sellest teha saaks.

Kuidas leitakse teie ringis partnerit? Kuidas homoseksuaal ära tuntakse?

Tõnis: Mina ei tunne. Aga on inimesi, kes haistavad juba kaugelt. Nagu koerad jooksuajal.

Sass: Mis siin tunda – kohe on näha, kes on kes.

Kas suhtele tuleb kasuks kiire voodisse maandumine kohe esimesel ööl?

Sass: Aga vabandage, mida seal mängida?

Tõnis: Meile tuli väga kasuks kiire seksuaalsuhte algus. Ma olen emotsionaalseis asjus praktiline. Kiire voodisseminek pani kohe paika, kas me füüsiliselt sobime või ei. Oletasin, et sobime, ja mul oli õigus.

Probleemid, kompleksid enda seksuaalsusega?

Sass: Teadsin oma sättumust juba keskkoolis, umbes kuueteistaastaselt. Probleemid olid ainult vanematega. Ma ütlesin neile ise, kes ma olen. Oli suur skandaal. Aga nüüd me lihtsalt ei puuduta seda teemat.

Tõnis: Ma sain kakskümmend, kui kohtusin oma esimese elukaaslasega. Sinnamaani ma ei mõelnudki seksist. Olin tõesti süütu. Abikaasa avas mu silmad. Komplekse mul ei olnud, see oli suur kergendus, valgustushetk.

Olete varem maganud naisega?

Tõnis: Käisin tütarlapsega, see oli sõprus. Tants klappis meil hästi – kui sul on selline ülisobiv tantsupartner, tekib eriline side. Kõik arvasid, et me oleme selle tütarlapsega paar. Tegelikult ei ole ma naisega maganud. Aga samas ei tõmba ka. Mehed küll tõmbavad, eriti Sass.

Kas heterosuhted on püsivamad kui lesbi- ja homosuhted?

Sass: Loodan, et meie Tõnisega oleme koos elu lõpuni. Meil on päris palju tuttavaid, Eestis, Lätis ja Soomes, kes elavad kümneid aastaid koos.

Tõnis: Valdav osa suhteid kestab üürikest aega. Homod ei oska endale selgeks teha, et abielu nimel tuleb pingutada, kuid samas on ju seksuaalsus vaid üks pisike eripära. Edasi mängib juba rolli, milline inimene sa oled. Ei saa ju oodata oma printsi. Peame ka aeg-ajalt kompromisse tegema.

Sass: Homosuhted on täpselt samasugused kui heteroinimestel. Sõltub inimesest – mida ta tahab ja otsib. Kahjuks elu näitab, et suurem osa homosid otsib kogu aeg oma «printsi» ega näe midagi muud enda ümber.

Kui lähete koos välja, kas on üritatud kiilu vahele ajada? Püütud partnerit üle lüüa?

Tõnis: Arvan, et homode vahel on sellist kiiluajamist küll rohkem kui teistel. Kuigi mehed oskavad suhteid ja seksi lahus hoida. Mina pole siiski veel valmis, et teine osapool seksib suvalisega.

Kas lapsendaksite lastekodulapse?

Sass: Kaks lapsukest võtame.

Tõnis: Mul pole vaja ilmtingimata last oma verest, kuid lastekodust võtaksin heameelega. Kõik saab ju ära seletada, arvan, et lapsel ei teki koolis probleeme. Tuleb olla avameelne, nad saavad rohkem aru kui arvatakse.

Kas olete tajunud halvustavat suhtumist vähemustesse?

Sass: Kõik on olnud korras, sest oleme samasugused inimesed kui teised. Loodame, et tuleb aeg, mil meid kutsutakse presidendi vastuvõtule ja meid tutvustatakse: «Härra Tõnis abikaasa Sassiga!»

Tõnis: Hirmus harva õnneks. Idioote on igal pool, ka homode hulgas. Avalikes kohtades kipuvad halvustajateks olema joodikud või muidu jumalast õnnistatud. Ju on neil siis vaist teravam või minu käitumine silmatorkavam. Hüütakse järele, loobitakse mõnitusi. Tavaliselt ma ei pane seda tähelegi.

--------------------------------------------------------------------------------

Heteropaar Kusti ja Lenne

Kuidas kokku saite?

Kusti: Õde töötab samas kohas kus Lennegi, nägin teda seal ringi liikumas, nägu laia naeru täis. Käisin teda seal mitu kuud piidlemas. Kuni üks päev helistasin õele ja küsisin, kas Lenne on vaba. Õde ühendas kõne Lennele, et küsi ise. Mulle ei jäänud suurt mõtlemis- ja kogumisaega.

Lenne: Kusti kõne peale ahmisin tükk aega õhku. Mind oleks nagu jääkülma vette visatud. Ei osanud reageerida. Olin teda juba varem märganud, aga kõik tuli kuidagi väga ootamatult. Kuid et asja ja ennast huvitavamaks teha, ütlesin, et mul on teised plaanid, helista mõne tunni pärast, äkki leian aega.

Kusti: Jõudsin selle ajaga ennast korda teha, käisin juuksuris, ostsin uue lõhna ning paar värskemat hilpu.

Esimene mulje?

Lenne: Üllatav. Teadsin, milline Kusti välja näeb, tal oli väike habe. Kohtumisele tuli sileda näoga meesterahvas, uued riided seljas, roosipundar näpus... Lillede toomine on tal siiamaani traditsiooniks. Algul tundus see kodu lähedalt murdmisena. Väga hea tuttava vend... Niimoodi pole õige. Vaeva peaks nägema, mitte et jalutab käed taskus kohale.

Kõige meeldivam väline omadus?

Lenne: Kustil on väga ilusad silmad ja kadedakstegevalt seksikas keha.

Kõige meeldivam vaimne omadus?

Kusti: Optimism ja rõõmsameelsus.

Lenne: Hoolivus. Ma ei suuda ka Kusti avameelsusele ja julgusele vastu panna. Ta rääkis juba esimesel kohtumisel väga avameelselt endast, avas ka üsna intiimseid külgi. Ta ei häbene midagi.

Kusti: Ma küsisin esimesel kohtumisel, millal sul päevad on.

Kes on n.-ö. perekonna pea?

Kusti: Ei kumbki. Tülitsedes annab järele see, kellel enne närv üles ütleb. Kui nagin õhtul tekib, üritame asja ikka samal õhtul ära lahendada. Kui mitte, siis hiljemalt järgmisel õhtul.

Lenne: Tööl olles me tegelikult meilime ja tihti lahenevad arusaamatused ka virtuaalsel teel. Oled saanud järele mõelda, ning kirjutada on ikka lihtsam kui rääkida. Plaane teeme koos ja tähtsad küsimused arutame ka omavahel ära. Kumbki ei võta üksinda otsuseid vastu.

Mida voodis teete, mida partner teile annab?

Lenne: Kusti prooviks kõik ära, aga mina olen vist liiga tagasihoidlik. Kusti on mind ära hellitanud, minu nõudmised on tõusnud veel kõrgemale kui enne olid. Hindan, et ta tunneb huvi minu soovide ja vajaduste vastu. Ja see teeb olemise mõlemale mõnusaks ja eriliseks. Avastamisrõõm.

Kusti: Arvan, et teeme piisavalt erilisi asju. Kingitused, vidinad sekspoest vms. Vürtsiks või nii... Kolmandal tutvuse nädalal, kui veetsime nädalavahetuse suvilas, ei saanud me ööpäeva jooksul voodist välja...

Kuidas kodus koos olete?

Lenne: Üritame ikka enam-vähem ühel ajal koju jõuda. Et saaks võimalikult palju aega koos veeta. Kõigepealt istume köögis ahju ette ja räägime päeva tegemistest. Keedame teed ja naudime teineteise seltskonda. Ei viitsi enam ringi jõlkuda. Tahan koju oma mehe juurde.

Kusti: Hahahaa, alasti oleme...

Kuidas jagate majapidamistöid?

Lenne: Kustile ei sobi nõudepesu, mina hoidun söögi valmistamisest. Kusti teeb vapustavalt hästi süüa. Talle meeldib seda teha. Kodu koristame koos.

Kusti: Ahju kütan mina.

Kas käite koos poes ja valite riideid koos?

Lenne: Toidupoes käime koos, aga riideid käime omaette ostmas. On erandeid. Kustile oleks väga raske midagi osta või pakkuda, ta on väga valiv. Tal on piisavalt hea maitse, et aeg-ajalt ka mulle midagi välja valida.

Teist läheb mööda inimene, kellega enne praegust suhet oleks võib-olla kohe voodisse läinud. Mis saab edasi?

Kusti: Mu naine on mu unelmate naine, sel juhul peaks olema kohutav tüli, et hakkaksin liini ajama.

Lenne: Välimus ei tähenda veel midagi. Ja mida muud ma mööduvast inimesest registreeriksin? Mis ma sellest ilusast asjast ikka nurgas vaatan, kui temaga midagi rääkida ja teha pole?!

Kas suhtele tuleb kasuks kiire voodisse maandumine kohe esimesel ööl?

Kusti: Esimesed paar päeva on piisavalt pikk aeg. Pikk paast võib lihtsalt ära tüüdata.

Olete varem maganud samasoolisega?

Kusti: Palju pole puudu jäänud, kätt on mõnigi mees põlvel hoidnud. Vahel olen mõelnud küll, kuidas oleks olla, aga... Kord kõrtsis olles avastasin, et keegi pöörab mulle tavalisest rohkem tähelepanu. Tegemist oli kena sihvaka noormehega. Minus lõi naiselik pool välja ja hakkasin huvi tundma, miks ta mind passib. Vestluses selgus, et ta on intelligentne ja humoorikas inimene. Mind ei häirinud, kui vähekese aja pärast leidsin tema käe oma jala pealt ja ta mulle jooki välja tegi...

Kui koos välja lähete, kas on üritatud kiilu vahele ajada? Püütud partnerit üle lüüa?

Lenne: Ainult proovigu! Minul on olnud juhuseid, kui teatakse, et ma ei ole vaba, kuid siiski üritatakse läheneda ja isegi näppida. See mulle ei meeldi, võin muutuda väga teravaks.

Kas vähemused võivad lapsendada? Kas ise lapsendaksid lastekodulapse?

Kusti: «Linnupuurist» (film homoperekonnast – toim.) võib tulla väga loovaid lapsi. See ei tohiks olla nende vastutavate ametnike hirm, et laps muutub homoks.

Lenne: Ma võib-olla ei lapsendaks, võõrad geenid jne. Sünnitaksin ise nii palju kui suudan.

Kas olete tajunud halvustavat suhtumist vähemustesse?

Kusti: Mind üllatavad tuttavad, kes on tolerantsed ja teavad inimeste tausta, ja muutuvad teatud seltskondades tõrkuvaks, kergelt mõnitavaks. Seljataga, näiteks enne geiseltskonda minekut.

Lenne: Heterod soovivad, et neid võetaks nii, nagu nad on, kuid tihti homosid nõnda võtta ei osata. Vahet pole, milline on inimese seksuaalne orientatsioon, tähtis on inimene ise.

--------------------------------------------------------------------------------

Lesbipaar Tiina ja Enely

Kuidas kokku saite?

Tiina: Enely saatis mulle ühel kaunil päeval SMSi... «Tere. Olen 24aastane lesbi naine. Vähi tähtkujust. Oled sa veel vaba ja vallaline?»

Enely: Sain ühe sõbranna käest tema numbri, proovisin, kas kirjutab vastu. Kirjutaski ja saime kokku.

Esimene mulje?

Tiina: Enely ehmatas mu ära, nii otsekohene oli. Mõtlesin tükk aega, kas lähen... Lõpuks jõudsin otsusele, et vaatan ära, kes ta on. Ja üllatus – ilus inimene tuli mulle vastu. Ta tahtis kohe esimesel kohtumisel suudelda. Mina jäin kokutama, siis küsisin: «Kas kalli ei saagi?» Ta rääkis mulle esimesel kohtumisel kõigest! Juba meie esimeses telefonikõnes ütles ta, et tal on laps ja ta elab lapse isaga koos.

Kõige meeldivam väline omadus?

Tiina: Vapustav naeratus. Kui naeratab – olgu väljas või torm, aga mulle paistab päike.

Enely:Hea süda, usaldan teda.

Mida voodis teete, mida partner teile annab?

Tiina: Naises on seda õrnust ja tundlikkust, mida meestes ei ole. Naised mõistavad teineteist paremini. Saavad aru üksteise tunnetest, tundlikkusest.

Enely: Lihtsalt on parem. Saab hellust, seda on näidanud kogemused. Olin kuu aega ühe mehega olnud, kui magasin esimest korda naisega. Siis ma olin tükk aega biseksuaalne. Hiljem sain aru, et ma tahan ainult naist armastada.

Kuidas kodus koos olete?

Tiina: Põhiliselt on nii, et me lösutame koos põrandal madratsil, vaatame telekat, aeg-ajalt käime köögis suitsu tegemas, suudleme, hoiame teineteist.

Kuidas on jagatud majapidamistööd?

Enely: Kes tööl käib, see käib tööl, ja kes istub kodus, korraldab majapidamist.

Tiina: No juhtub ka, et tuba kipub sassis olema, sest laps tahab põrandal mürada, ning siis on kõik tekid ja padjad mööda põrandat laiali.

Kuidas leitakse teie ringis partnerit? Kuidas homoseksuaal ära tuntakse?

Tiina: Keegi ei lähe tavaliselt kohe ja üheks ööks voodisse. Klubiskäijad magavad küll kõigiga, keegi on kellegi eks ja ekseks. Eriüritustel võib näha hoopis teisi inimesi. Sisemine vaist hakkab ju tööle: tema, tema, tema...

Kas suhtele tuleb kasuks kiire voodisse maandumine kohe esimesel ööl?

Tiina: See võib pigem põhjustada lühikesi suhteid...

Enely: Mul peab ikka kindel koht ja partner olema. Ma ei saa kuidagi suvalisega minna ja magada. Nüüd, kui mul on kindel partner, võin temaga ehk igal pool seksida, kuid varem poleks kindlasti väljaspool kodu seksida suutnud.

Tiina: Olen ise paar korda üheöösuhte läbi teinud. Pärast on selline vastik tunne sees, millest kuidagi lahti ei saa. Minul võtab naisega esimest korda voodisse minek ikka nii kuu–paar aega. See on piisav aeg mõistmiseks, et nüüd on just õige hetk.

Enely: Kui ma peaksin esimesel kohtamisel kohe voodisse minema, siis ma võin küll teisele midagi pakkuda, aga ise ei saaks sellest midagi. Ma ei suudaks lõpuni välja minna.

Probleemid, kompleksid enda seksuaalsusega?

Tiina: Kunagi alguses, üheksateist-aastasena. Avasin ennast ringkonnale ettevaatlikult. Kokutan mingil määral, kui küsitakse, on sul mõni kallim... Võtab aega, et öelda: «Mul on naine.» Tänu lugemisele ma mõistsin, et selline suhe ei ole vale ja halb. Ma ei põdenud enam nii palju sellepärast, kuidas teised minusse suhtuda võivad, kui teada saavad. Mõneti aitas see üle saada ka teistele rääkimise probleemist.

Enely: Algul varjasin. Aasta tagasi ütlesin kõigile välja, perele ja sõpradele. Sain aru: pole mõtet varjata. Olin iseendas kindel. Sõbrad leidsid, et saavad minuga palju avameelsemalt rääkida.

Olete varem mehega maganud?

Enely: Olen, aga naistega on parem.

Tiina: Olen ühe korra mehega maganud. Ta oli ilus ja korralik, aga see koht ja ajastus...

Kas heterosuhted on püsivamad kui lesbi- ja homosuhted?

Tiina: Võivad olla, kuid ei pruugi. See oleneb kõik inimestest endist.

Enely: Suhted on püsivad, kui inimesed seda ise soovivad. Selle nimel tuleb veidi vaeva näha. Mitte midagi ei tule lihtsalt. Enne õpin inimest tundma. Siiani on mul olnud pikad suhted. Vaatan, kas inimene on mu kõrval või ei.

Kui koos välja lähete, kas on üritatud kiilu vahele ajada? Püütud partnerit üle lüüa?

Tiina: Isiklikult mina ei läheks ütlema: «Kuule, su naine meeldib mulle, ma armastan teda, lõpetage ära, ma tahan teda endale!»

Enely: Kuid mõni isegi käitub nõnda. Kui naiste vahel on mingi suhe, tuleb keegi kolmas vahele ja segab. Neid on palju. Kõige parem – kui sul on suhe, siis istu kallimaga kodus.

Kas lapsendaksite lastekodulapse?

Enely: Olen mõelnud abiellumise (partnerlussuhte) peale. Kasutaksin kas spermapanka või lastekodu, kuid mehelt enam last ei muretseks.

Kas olete tajunud halvustavat suhtumist vähemustesse?

Tiina: Veel pole otseselt olnud, aga kui teataks, siis töölt lendaksin küll...

Enely: Meestevahelisse värki suhtutakse halvemini kui naiste omasse.

IVAR SILD
SL Õhtuleht

[Sissekandeid kokku: 38]


Nimi: Homode õed paljunevad jõudsalt
13.10.2004
E-Mail:
17:02
Seesama geen, mis muudab mehed homoks, võib muuta naised
viljakamaks, väidavad teadlased.


Nimelt näitas Suurbritannias läbi viidud uuring, et
homode õdedel ja emapoolsetel täditütardel on
rohkem lapsi kui heteroseksuaalsete meeste õdedel ja
lähisugulastel, kirjutab The Sun.


Ka näitas uuring, et tõenäosus olla homoseksuaalne
on suurem siis, kui mehel on vanemaid vendi.Teadlased väidavad, et geen, mis on seotud naise
X-kromosoomiga, suurendab poisi homoseksuaalsuse
tõenäosust 14 protsendi võrra. Vanemate vendade
olemasolu suurendab seda tõenäosust kuue protsendi
võrra. Muud homoseksuaalsusele kaasa aitavad tegurid on
kasvatus ja kultuur.Homoseksuaalne laulja George Michael paistab toetavat seda
teooriat oma laulus “My Mother Had A Brother”, mis
räägib emapoolsest homoseksuaalsest onust, kes ei
tunnistanud seda kunagi ning lõpuks sooritas enesetapu.
See viitab sellele, et 41-aastane George võis pärida
“homogeeni” oma emalt.www.DELFI.ee
13. oktoober 2004


Nimi: Marilyn seksis Joan Crawfordiga
30.09.2004
E-Mail:
15:22

delfi


Äsja avalikustatud salajased helilindid filmilegendi
Marilyn Monroe häälega paljastavad, et tal oli
lesbiseksi seanss näitlejanna Joan Crawfordiga, aga talle
see ei meeldinud.


Staarist raamatut kirjutav Matthew Smith ütles, et
Marilyn kirjeldas intiimvahekorda üsna
üksikasjalikult. Ka ütleb Marilyn, et ütles Joanile
otse välja, et seks naisega talle eriti ei meeldinud,
misjärel Joan muutus tema suhtes vaenulikuks, kirjutas
The Sun.


36-aastaselt surnud Marilyn tunnistas ka, et spordistaarist
abikaasa Joe DiMaggio ei olnud voodis suurem asi.


“Temaga abiellumine oli viga. Ta ei olnud eriti
huvitatud,” ütles ta.


Smith pääses ligi lintidele, mis lindistati
psühhoterapeudi juures, keda Marilyn külastas.

Nimi: Keegi
20.06.2004
E-Mail:
13:04

Tegelikult ei taha hetero inimesed lihtsalt aru saada, et
gay`d võivad "seda" teha ka teistmoodi kui ainult
tagant poolt... :)


Nimi: George Michael laulab homodele
17.04.2004
E-Mail:
01:00
40-aastabe popstaar George Michael pühendas albumil
“Patience” oleva loo “Flawless”
homoseksuaalidele.


Michael ütles, et oli viimane aeg selleks, et keegi teeks
laulu “poistele” ning pühendas albumil homodele
oma albumilt ühe loo, teatas Ananova.


George Michael varjas aastaid oma seksuaalset
orientatsiooni, aga otsustas asja avalikustada, kui ta
vahistati 1998. aastal ühes Los Angelese avalikus
tualettruumis sündsusetu käitumise pärast.


Intervjuus raadiojaamale Magic FM ütles Michael, et ta
järgmine projekt on duett mõne maailma suurima
diivaga.


Delfi


Nimi: BNS
17.02.2004
E-Mail:
09:39

Sajad geid abiellusid San Franciscos


San Francisco kohtunik keeldus reedel Califormia osariigi
seadust trotsides takistamast sadu homopaare raekojas
abiellu astumast ja nii kestavad laulatused terve
valentinipäeva nädalavahetuse.


Osariigi ülemkohtunik James Warren ütles, et tema ei
saa samasooliste abielule ajutist keeldu kehtestada, sest
tal pole piisavalt tõendeid, mis näitaks taolisest
abielust tulenevat kahju.


Homoabielusid püüdis takistada traditsioonilise abielu
eest võitlev Liidukaitsefond (ADF), esitades kohtusse
vastava hagi. Kohus koguneb taas asja arutama
teisipäeval.


Juba neljapäeval seisid sajad geid raekoja ees abielu
registreerimise järjekorras.


Californias võeti valijate häältega 2000. aastal
vastu seadus, mis lubab abielluda üksnes eri soost
inimestel.


Sel nädalal aga otsustas San Francisco uus linnapea Gavin
Newsom samasooliste abielu keelu tühistada
põhjendusega, et osariigi sugude võrdsuse seaduse
järgi on homoseksuaalidel õigus omavahel abielluda.


Newsomi otsusega sai San Franciscost esimene koht
Ühendriikides, kus geid abielluda võivad.


Linnaametnike hinnangul jagati reedel välja sadu
abielutunnistusi.


BNSNimi: Indra
11.11.2003
E-Mail:
15:34

"Prints Charles katkestas pühapäeval riigivisiidi
Omaani, naasmaks kodumaale, et tõrjuda Briti kuningakoja
rängimat skandaali pärast Diana traagilist surma.
Ajakirjanduse andmeil on bi- või homoseksuaalne
troonipärija varjanud vahekorda oma teenriga."

tänane slöhtuleht


Nimi: SLÕL
02.09.2003
E-Mail:
17:45

Teisipäev. 2. september 2003 | VÄLISMAA
Boyzone'i homoliige soovib last
1990. aastatel ülipopulaarsesse Iiri poistebändi
Boyzone kuulunud Stephen Gately ja tema abikaasa Andy Cowles
soovivad last adopteerida.

The Sun/SLÕL
Kaks nädalat tagasi USA kõrbeparadiisis Las Vegases
pühasse liitu astunud meeste plaani paljastas Gately ema
Alison. «See juhtub pigem varem kui hiljem,» sõnas
naine.
Nimi: veiks
02.09.2003
E-Mail:
12:45

Seks omasoolisega - ei või jah


Paljusid lugejaid ajab nii pealkiri ka järgnev jutt
ilmselt öökima, kuid just sellest ma tahangi
rääkida. Sest seksuaalrevolutsioonist, mis lõpetas
olukorra, kus ainsad teadmised seksist saadi raamatust
"Avameelselt abielust", hoolimata on meie ühiskond
siiski seksuaalvähemuste suhtes ääretult
ebatolerantne. Ning kuidas me astume Euroopa Liitu ja
NATO-sse, kui eestlased pole kümneaastase iseseisvusajaga
veel ära õppinud, et seks on loomulik asi ning et ka
homod on inimesed. Mujal maailmas on sellest ammu aru
saadud.


Väidetavalt on üle 90 protsendi meestest tegelikult
biseksuaalsed. Kuigi enamus neist varjab seda iga hinna
eest, et tegelikult oleks lahe ka teise mehega möllata.
Homosid ei sallita ja kui keegi julge peaks välja tulema
avaldusega, et ta on gei, siis järgneb sellele
üksmeelne hukkamõist, paljude sõprade kaotus ja
hüüded tänaval - näe, pede läheb. Kas poleks
õigem tema julgust tunnustada, selmet avameelsuse eest
karistada? Vaevalt, et oma homo- või biseksuaalsuse
ülestunnistanu nüüd esimesel võimalusel
sõprade tagumikke käperdama ja kahemõttelisi nalju
viskama hakkab. Mis seal vahet on, kas su sõber on hetero
või bi, neeger või valge - me kõik oleme
ühtemoodi inimesed.


Kuigi homode suhtes on Eesti avalik arvamus negatiivne, peab
enamus eesti mehi lesbilisi naisi tohutult armsateks. Ning
kui vahel seltskonnas kaks tibi omavahel naljaviluks
suudlema hakkavad, lähevad meeste silmad põlema. Ometi
on tegu ju samamoodi homoseksuaalsusega nagu meestegi vahel.
Mis siis, et meestel käivad need asjad omavahel
teistmoodi, miks peaks naistel eelis olema? Eriti veel ajal,
mil räägitakse meeste ja naiste
võrdõiguslikkusest. Pealegi naerab ajakirja Maaja
toimetaja Peter Hagen eesti meeste lesbilembelisuse
välja, meenutades, et meestel ei tasu seksuaalsuhtest
kahe lesbiga unistadagi, sest kui naised on tõepoolest
omasooiharad, pole neil meestest sooja ega külma.


Eelarvamused on visad kaduma. Kuid nendest peaks loobuma,
sest tulevikuühiskonnas, kus sisseränne teistest
Euroopa Liidu liikmesriikidest muutub suhteliselt vabaks,
pole eelarvamustel enam kohta. Ning ebatolerantsetel
inimestel saab raske olema. Usun, et inimene, kes kümne
aasta pärast ütleb "ma vihkan pedesi'" saab
üksmeelse naerulagina osaliseks ja liigitatakse koheselt
alaarenenute sekka.


Sõber, kes läks mõneks ajaks Ameerikasse
tööle, rääkis, et seal ei tehta mitte kellelegi
mingeid kitsendusi ning kui vaimse alaarenguga tüüp
tahab kassapidajana töötada, siis antakse talle vabad
käed. Ning inimesed, kes segast juttu ajava ja kohmitseva
kassapidaja juures järjekorras seisavad, võtavad seda
kui midagi täiesti loomulikku. Ning geidele ei vaata ka
juba ammu keegi pahasti, erinevalt eestlastest.


Ma ise pole homo ega bi ning ma tunnen väga väheseid
omasooiharaid inimesi, puhtaid homosid vist mitte ühtegi.
Aga kui minu sõber peaks välja tulema avaldusega, et
ta on gei, siis ei laseks ma end sellest karvavõrdki
häirida. Igaühel on õigus seksuaalsusele, olgu
selleks kasvõi homoseksuaalsus. Peaasi, et lapsed,
vanurid ja loomad suguelust välja jäetakse, sest
erinevalt homoseksuaalsusest on need kiremaandamisihad
siiski perverssed ja mina isiklikult paneks küll sellised
väga pikaks ajaks vangi. Nagu nõukogude ajal homod
pandi. Aga me ei ela enam Nõukogude Liidus vaid liitume
varsti Euroopa Liidus väga paljude vähemustega ning
NATO-s maailma väidetavalt kõige tolerantsema riigi
USA-ga.


VEIKO PAVEL
Delfi NoortekasNimi: sokrates
18.07.2003
E-Mail:
09:26

Näe ka DELFIS yleval juba:-)))

/Masturbeerimine kaitseb vähi eestwww.DELFI.ee
18. juuli 2003 2:34 prindi uudissaada sõbrale emailiga
Uus uuring näitab, et sagedane masturbeerimine võib
aidata meestel hilisemas elueas vältida
eesnäärmevähki.


Austraalias läbi viidud küsitluses osales üle 2000
mehe, kellele esitati küsimusi nende varasema
seksuaalkäitumise kohta. Küsitlus näitas, et
nädalas üle viie korra seemnepurskega maha saanud
meestel oli teistest kolmandiku võrra väiksem oht
eesnäärmevähki haigestuda, teatas Ananova.

“Me avastasime, et 20-, 30- ja 40-aastasena kõige
rohkem ejakuleerinud mehed olid teistest kolmandiku võrra
väiksemas eesnäärmevähki haigestumise
ohus,” ütles Victoria Vähinõukogu
vähiepidemioloogiaosakonna juht professor Graham Giles.


Teadlaste sõnul võib sagedane seemnepurse aidata
vältida juhade ummistusi, mis võivad muutuda
kantserogeenseks. Professor Giles ütles, et varasemad
uuringud näitavad, et katoliku preestrid on teistest
suuremas eesnäärmevähki haigestumise ohus./

Nimi: arz
01.04.2003
E-Mail:
13:27

Eks armastusel on kõigil ühesugune on ta siis homo
või hetero. Isiklikult ei pea ma homoseksualismi
normaalseks.


<< | 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | >>
© Rein Mets 2002