Rein Mets / sokrates e-mail
| Rein Mets | Artiklid | Homokultuur | Homokunst | Foorum | Külalisteraamat |


FOORUMID


KÕIK FOORUMID...


Kas homo armastus erineb hetero omast?
27.01.2003
«Kui me tahaksime, et üks oleks naine ja teine mees, siis me oleksime heterod... Meile meeldib, et oleme mehed ja elame koos mehega!» ütleb homoseksuaalne Tõnis.

SL Õhtuleht võttis ette kolm paari – homo-, lesbi- ja heteropaari –, et välja selgitada: kas armastusel ja armastusel on vahe.
Homod Tõnis ja Sass on teineteise kõrval olnud aasta ja kolm kuud. Neil on mõlemal oma korter, kuid kokku saadakse iga päev ja aeg-ajalt jäädakse teineteise juurde ööseks. Tõnis ja Sass on varjunimed, sest noormeestel on palju heterotuttavaid, kes nende seksuaalsest orientatsioonist ei tea.

Lesbid Tiina ja Enely on üsna värske paar, koos olnud mõne kuu. Varem elas Enely mehega, kellelt tal on kolmeaastane laps. Praegu elavad naised koos ja kasvatavad ühiselt last. Tiina ja Enely ütlevad, et nad ei karda oma lesbi-suhte ilmsikstulekut.

Heterod Lenne ja Kusti on elanud koos kolm aastat. Kui nad esimest korda kohtusid, kinkis Kusti Lennele roose. Lillekimbust on saanud tava, millega mees oma naist üllatab. Lenne ja Kustigi kardavad oma era-elust õigete nimede all rääkida.

--------------------------------------------------------------------------------

Homopaar Tõnis ja Sass

Kuidas kokku saite?

Tõnis: Sass oli kohtunud mu sõbraga, kes temast rääkis. Muidu ei pööranud tema juttudele tähelepanu, kuid seekord juhtus, et kuulasin järele ta telefoninumbri ja e-posti aadressi. Intuitsiooni värk. Minu kirjad olid kontrollküsimustega ja tema vastas.

Esimene mulje?

Tõnis: Mina vaatasin tähtedeseisu välja, millal oleks õige kohtuda, aga Sass rikkus mul asja ära – tahtis varem kohtuda. Minul oli esimese viie minuti jooksul selge, et tema ongi see õige. Sassil polnud asi sugugi nii selge, pidin teda pärast veel veidi võrgutama...

Kõige meeldivam väline omadus?

Sass: Naeratus. Panin seda tähele esimest korda öösel pimedas.

Tõnis: Mulle jäi meelde lõhn.

Kõige meeldivam vaimne omadus?

Tõnis: Sass on väga inimlik.

Kes on n.-ö. perekonna pea?

Sass: Tõnis korraldab asju. Mina lihtsalt töötan.

Tõnis: Ma korraldan palju ja teadlikult, selline perevärk. Et me oleksime hästi palju koos ja tihti ka heterode seltskonnas.

Mida voodis teete, mida partner teile annab?

Tõnis: Silitame, mõnikord embame nagu kaisukarud: lihtsalt on hea olla. Teeme oraal- ja anaalseksi. Kuid heteropaarid teevad ju seda sama.

Kuidas kodus koos olete?

Tõnis: Meile meeldib rahulikult olla, teineteise kaisus, ja vaadata näiteks telekat. Ajame juttu igasugustest asjadest.

Kuidas on jagatud majapidamistööd?

Sass: Meil on kummalgi oma kodu. Ja need on kogu aeg enam-vähem korras.

Tõnis: Mina olen palju lohakam. Pesen pigem nõusid kui koristan tuba. Süüa teeme mõlemad võrdselt.

Kas käite koos poes ja valite riideid koos?

Sass: Tõnis ei kannata poode, aga mulle meeldib poes käia. Kui on vaja midagi suuremat osta, valime koos.

Tõnis: Kui koos korra poodi satume, valime koos jah. Et mida teine arvab, et kas on ikka hea kaup ja oma hinda väärt.

Sass: Toidupoes käime iga päev, mujal paar korda kuus.

Tõnis: Söögiasju valida on tore, fantaasia lendab, et mida kõike head ja paremat sellest teha saaks.

Kuidas leitakse teie ringis partnerit? Kuidas homoseksuaal ära tuntakse?

Tõnis: Mina ei tunne. Aga on inimesi, kes haistavad juba kaugelt. Nagu koerad jooksuajal.

Sass: Mis siin tunda – kohe on näha, kes on kes.

Kas suhtele tuleb kasuks kiire voodisse maandumine kohe esimesel ööl?

Sass: Aga vabandage, mida seal mängida?

Tõnis: Meile tuli väga kasuks kiire seksuaalsuhte algus. Ma olen emotsionaalseis asjus praktiline. Kiire voodisseminek pani kohe paika, kas me füüsiliselt sobime või ei. Oletasin, et sobime, ja mul oli õigus.

Probleemid, kompleksid enda seksuaalsusega?

Sass: Teadsin oma sättumust juba keskkoolis, umbes kuueteistaastaselt. Probleemid olid ainult vanematega. Ma ütlesin neile ise, kes ma olen. Oli suur skandaal. Aga nüüd me lihtsalt ei puuduta seda teemat.

Tõnis: Ma sain kakskümmend, kui kohtusin oma esimese elukaaslasega. Sinnamaani ma ei mõelnudki seksist. Olin tõesti süütu. Abikaasa avas mu silmad. Komplekse mul ei olnud, see oli suur kergendus, valgustushetk.

Olete varem maganud naisega?

Tõnis: Käisin tütarlapsega, see oli sõprus. Tants klappis meil hästi – kui sul on selline ülisobiv tantsupartner, tekib eriline side. Kõik arvasid, et me oleme selle tütarlapsega paar. Tegelikult ei ole ma naisega maganud. Aga samas ei tõmba ka. Mehed küll tõmbavad, eriti Sass.

Kas heterosuhted on püsivamad kui lesbi- ja homosuhted?

Sass: Loodan, et meie Tõnisega oleme koos elu lõpuni. Meil on päris palju tuttavaid, Eestis, Lätis ja Soomes, kes elavad kümneid aastaid koos.

Tõnis: Valdav osa suhteid kestab üürikest aega. Homod ei oska endale selgeks teha, et abielu nimel tuleb pingutada, kuid samas on ju seksuaalsus vaid üks pisike eripära. Edasi mängib juba rolli, milline inimene sa oled. Ei saa ju oodata oma printsi. Peame ka aeg-ajalt kompromisse tegema.

Sass: Homosuhted on täpselt samasugused kui heteroinimestel. Sõltub inimesest – mida ta tahab ja otsib. Kahjuks elu näitab, et suurem osa homosid otsib kogu aeg oma «printsi» ega näe midagi muud enda ümber.

Kui lähete koos välja, kas on üritatud kiilu vahele ajada? Püütud partnerit üle lüüa?

Tõnis: Arvan, et homode vahel on sellist kiiluajamist küll rohkem kui teistel. Kuigi mehed oskavad suhteid ja seksi lahus hoida. Mina pole siiski veel valmis, et teine osapool seksib suvalisega.

Kas lapsendaksite lastekodulapse?

Sass: Kaks lapsukest võtame.

Tõnis: Mul pole vaja ilmtingimata last oma verest, kuid lastekodust võtaksin heameelega. Kõik saab ju ära seletada, arvan, et lapsel ei teki koolis probleeme. Tuleb olla avameelne, nad saavad rohkem aru kui arvatakse.

Kas olete tajunud halvustavat suhtumist vähemustesse?

Sass: Kõik on olnud korras, sest oleme samasugused inimesed kui teised. Loodame, et tuleb aeg, mil meid kutsutakse presidendi vastuvõtule ja meid tutvustatakse: «Härra Tõnis abikaasa Sassiga!»

Tõnis: Hirmus harva õnneks. Idioote on igal pool, ka homode hulgas. Avalikes kohtades kipuvad halvustajateks olema joodikud või muidu jumalast õnnistatud. Ju on neil siis vaist teravam või minu käitumine silmatorkavam. Hüütakse järele, loobitakse mõnitusi. Tavaliselt ma ei pane seda tähelegi.

--------------------------------------------------------------------------------

Heteropaar Kusti ja Lenne

Kuidas kokku saite?

Kusti: Õde töötab samas kohas kus Lennegi, nägin teda seal ringi liikumas, nägu laia naeru täis. Käisin teda seal mitu kuud piidlemas. Kuni üks päev helistasin õele ja küsisin, kas Lenne on vaba. Õde ühendas kõne Lennele, et küsi ise. Mulle ei jäänud suurt mõtlemis- ja kogumisaega.

Lenne: Kusti kõne peale ahmisin tükk aega õhku. Mind oleks nagu jääkülma vette visatud. Ei osanud reageerida. Olin teda juba varem märganud, aga kõik tuli kuidagi väga ootamatult. Kuid et asja ja ennast huvitavamaks teha, ütlesin, et mul on teised plaanid, helista mõne tunni pärast, äkki leian aega.

Kusti: Jõudsin selle ajaga ennast korda teha, käisin juuksuris, ostsin uue lõhna ning paar värskemat hilpu.

Esimene mulje?

Lenne: Üllatav. Teadsin, milline Kusti välja näeb, tal oli väike habe. Kohtumisele tuli sileda näoga meesterahvas, uued riided seljas, roosipundar näpus... Lillede toomine on tal siiamaani traditsiooniks. Algul tundus see kodu lähedalt murdmisena. Väga hea tuttava vend... Niimoodi pole õige. Vaeva peaks nägema, mitte et jalutab käed taskus kohale.

Kõige meeldivam väline omadus?

Lenne: Kustil on väga ilusad silmad ja kadedakstegevalt seksikas keha.

Kõige meeldivam vaimne omadus?

Kusti: Optimism ja rõõmsameelsus.

Lenne: Hoolivus. Ma ei suuda ka Kusti avameelsusele ja julgusele vastu panna. Ta rääkis juba esimesel kohtumisel väga avameelselt endast, avas ka üsna intiimseid külgi. Ta ei häbene midagi.

Kusti: Ma küsisin esimesel kohtumisel, millal sul päevad on.

Kes on n.-ö. perekonna pea?

Kusti: Ei kumbki. Tülitsedes annab järele see, kellel enne närv üles ütleb. Kui nagin õhtul tekib, üritame asja ikka samal õhtul ära lahendada. Kui mitte, siis hiljemalt järgmisel õhtul.

Lenne: Tööl olles me tegelikult meilime ja tihti lahenevad arusaamatused ka virtuaalsel teel. Oled saanud järele mõelda, ning kirjutada on ikka lihtsam kui rääkida. Plaane teeme koos ja tähtsad küsimused arutame ka omavahel ära. Kumbki ei võta üksinda otsuseid vastu.

Mida voodis teete, mida partner teile annab?

Lenne: Kusti prooviks kõik ära, aga mina olen vist liiga tagasihoidlik. Kusti on mind ära hellitanud, minu nõudmised on tõusnud veel kõrgemale kui enne olid. Hindan, et ta tunneb huvi minu soovide ja vajaduste vastu. Ja see teeb olemise mõlemale mõnusaks ja eriliseks. Avastamisrõõm.

Kusti: Arvan, et teeme piisavalt erilisi asju. Kingitused, vidinad sekspoest vms. Vürtsiks või nii... Kolmandal tutvuse nädalal, kui veetsime nädalavahetuse suvilas, ei saanud me ööpäeva jooksul voodist välja...

Kuidas kodus koos olete?

Lenne: Üritame ikka enam-vähem ühel ajal koju jõuda. Et saaks võimalikult palju aega koos veeta. Kõigepealt istume köögis ahju ette ja räägime päeva tegemistest. Keedame teed ja naudime teineteise seltskonda. Ei viitsi enam ringi jõlkuda. Tahan koju oma mehe juurde.

Kusti: Hahahaa, alasti oleme...

Kuidas jagate majapidamistöid?

Lenne: Kustile ei sobi nõudepesu, mina hoidun söögi valmistamisest. Kusti teeb vapustavalt hästi süüa. Talle meeldib seda teha. Kodu koristame koos.

Kusti: Ahju kütan mina.

Kas käite koos poes ja valite riideid koos?

Lenne: Toidupoes käime koos, aga riideid käime omaette ostmas. On erandeid. Kustile oleks väga raske midagi osta või pakkuda, ta on väga valiv. Tal on piisavalt hea maitse, et aeg-ajalt ka mulle midagi välja valida.

Teist läheb mööda inimene, kellega enne praegust suhet oleks võib-olla kohe voodisse läinud. Mis saab edasi?

Kusti: Mu naine on mu unelmate naine, sel juhul peaks olema kohutav tüli, et hakkaksin liini ajama.

Lenne: Välimus ei tähenda veel midagi. Ja mida muud ma mööduvast inimesest registreeriksin? Mis ma sellest ilusast asjast ikka nurgas vaatan, kui temaga midagi rääkida ja teha pole?!

Kas suhtele tuleb kasuks kiire voodisse maandumine kohe esimesel ööl?

Kusti: Esimesed paar päeva on piisavalt pikk aeg. Pikk paast võib lihtsalt ära tüüdata.

Olete varem maganud samasoolisega?

Kusti: Palju pole puudu jäänud, kätt on mõnigi mees põlvel hoidnud. Vahel olen mõelnud küll, kuidas oleks olla, aga... Kord kõrtsis olles avastasin, et keegi pöörab mulle tavalisest rohkem tähelepanu. Tegemist oli kena sihvaka noormehega. Minus lõi naiselik pool välja ja hakkasin huvi tundma, miks ta mind passib. Vestluses selgus, et ta on intelligentne ja humoorikas inimene. Mind ei häirinud, kui vähekese aja pärast leidsin tema käe oma jala pealt ja ta mulle jooki välja tegi...

Kui koos välja lähete, kas on üritatud kiilu vahele ajada? Püütud partnerit üle lüüa?

Lenne: Ainult proovigu! Minul on olnud juhuseid, kui teatakse, et ma ei ole vaba, kuid siiski üritatakse läheneda ja isegi näppida. See mulle ei meeldi, võin muutuda väga teravaks.

Kas vähemused võivad lapsendada? Kas ise lapsendaksid lastekodulapse?

Kusti: «Linnupuurist» (film homoperekonnast – toim.) võib tulla väga loovaid lapsi. See ei tohiks olla nende vastutavate ametnike hirm, et laps muutub homoks.

Lenne: Ma võib-olla ei lapsendaks, võõrad geenid jne. Sünnitaksin ise nii palju kui suudan.

Kas olete tajunud halvustavat suhtumist vähemustesse?

Kusti: Mind üllatavad tuttavad, kes on tolerantsed ja teavad inimeste tausta, ja muutuvad teatud seltskondades tõrkuvaks, kergelt mõnitavaks. Seljataga, näiteks enne geiseltskonda minekut.

Lenne: Heterod soovivad, et neid võetaks nii, nagu nad on, kuid tihti homosid nõnda võtta ei osata. Vahet pole, milline on inimese seksuaalne orientatsioon, tähtis on inimene ise.

--------------------------------------------------------------------------------

Lesbipaar Tiina ja Enely

Kuidas kokku saite?

Tiina: Enely saatis mulle ühel kaunil päeval SMSi... «Tere. Olen 24aastane lesbi naine. Vähi tähtkujust. Oled sa veel vaba ja vallaline?»

Enely: Sain ühe sõbranna käest tema numbri, proovisin, kas kirjutab vastu. Kirjutaski ja saime kokku.

Esimene mulje?

Tiina: Enely ehmatas mu ära, nii otsekohene oli. Mõtlesin tükk aega, kas lähen... Lõpuks jõudsin otsusele, et vaatan ära, kes ta on. Ja üllatus – ilus inimene tuli mulle vastu. Ta tahtis kohe esimesel kohtumisel suudelda. Mina jäin kokutama, siis küsisin: «Kas kalli ei saagi?» Ta rääkis mulle esimesel kohtumisel kõigest! Juba meie esimeses telefonikõnes ütles ta, et tal on laps ja ta elab lapse isaga koos.

Kõige meeldivam väline omadus?

Tiina: Vapustav naeratus. Kui naeratab – olgu väljas või torm, aga mulle paistab päike.

Enely:Hea süda, usaldan teda.

Mida voodis teete, mida partner teile annab?

Tiina: Naises on seda õrnust ja tundlikkust, mida meestes ei ole. Naised mõistavad teineteist paremini. Saavad aru üksteise tunnetest, tundlikkusest.

Enely: Lihtsalt on parem. Saab hellust, seda on näidanud kogemused. Olin kuu aega ühe mehega olnud, kui magasin esimest korda naisega. Siis ma olin tükk aega biseksuaalne. Hiljem sain aru, et ma tahan ainult naist armastada.

Kuidas kodus koos olete?

Tiina: Põhiliselt on nii, et me lösutame koos põrandal madratsil, vaatame telekat, aeg-ajalt käime köögis suitsu tegemas, suudleme, hoiame teineteist.

Kuidas on jagatud majapidamistööd?

Enely: Kes tööl käib, see käib tööl, ja kes istub kodus, korraldab majapidamist.

Tiina: No juhtub ka, et tuba kipub sassis olema, sest laps tahab põrandal mürada, ning siis on kõik tekid ja padjad mööda põrandat laiali.

Kuidas leitakse teie ringis partnerit? Kuidas homoseksuaal ära tuntakse?

Tiina: Keegi ei lähe tavaliselt kohe ja üheks ööks voodisse. Klubiskäijad magavad küll kõigiga, keegi on kellegi eks ja ekseks. Eriüritustel võib näha hoopis teisi inimesi. Sisemine vaist hakkab ju tööle: tema, tema, tema...

Kas suhtele tuleb kasuks kiire voodisse maandumine kohe esimesel ööl?

Tiina: See võib pigem põhjustada lühikesi suhteid...

Enely: Mul peab ikka kindel koht ja partner olema. Ma ei saa kuidagi suvalisega minna ja magada. Nüüd, kui mul on kindel partner, võin temaga ehk igal pool seksida, kuid varem poleks kindlasti väljaspool kodu seksida suutnud.

Tiina: Olen ise paar korda üheöösuhte läbi teinud. Pärast on selline vastik tunne sees, millest kuidagi lahti ei saa. Minul võtab naisega esimest korda voodisse minek ikka nii kuu–paar aega. See on piisav aeg mõistmiseks, et nüüd on just õige hetk.

Enely: Kui ma peaksin esimesel kohtamisel kohe voodisse minema, siis ma võin küll teisele midagi pakkuda, aga ise ei saaks sellest midagi. Ma ei suudaks lõpuni välja minna.

Probleemid, kompleksid enda seksuaalsusega?

Tiina: Kunagi alguses, üheksateist-aastasena. Avasin ennast ringkonnale ettevaatlikult. Kokutan mingil määral, kui küsitakse, on sul mõni kallim... Võtab aega, et öelda: «Mul on naine.» Tänu lugemisele ma mõistsin, et selline suhe ei ole vale ja halb. Ma ei põdenud enam nii palju sellepärast, kuidas teised minusse suhtuda võivad, kui teada saavad. Mõneti aitas see üle saada ka teistele rääkimise probleemist.

Enely: Algul varjasin. Aasta tagasi ütlesin kõigile välja, perele ja sõpradele. Sain aru: pole mõtet varjata. Olin iseendas kindel. Sõbrad leidsid, et saavad minuga palju avameelsemalt rääkida.

Olete varem mehega maganud?

Enely: Olen, aga naistega on parem.

Tiina: Olen ühe korra mehega maganud. Ta oli ilus ja korralik, aga see koht ja ajastus...

Kas heterosuhted on püsivamad kui lesbi- ja homosuhted?

Tiina: Võivad olla, kuid ei pruugi. See oleneb kõik inimestest endist.

Enely: Suhted on püsivad, kui inimesed seda ise soovivad. Selle nimel tuleb veidi vaeva näha. Mitte midagi ei tule lihtsalt. Enne õpin inimest tundma. Siiani on mul olnud pikad suhted. Vaatan, kas inimene on mu kõrval või ei.

Kui koos välja lähete, kas on üritatud kiilu vahele ajada? Püütud partnerit üle lüüa?

Tiina: Isiklikult mina ei läheks ütlema: «Kuule, su naine meeldib mulle, ma armastan teda, lõpetage ära, ma tahan teda endale!»

Enely: Kuid mõni isegi käitub nõnda. Kui naiste vahel on mingi suhe, tuleb keegi kolmas vahele ja segab. Neid on palju. Kõige parem – kui sul on suhe, siis istu kallimaga kodus.

Kas lapsendaksite lastekodulapse?

Enely: Olen mõelnud abiellumise (partnerlussuhte) peale. Kasutaksin kas spermapanka või lastekodu, kuid mehelt enam last ei muretseks.

Kas olete tajunud halvustavat suhtumist vähemustesse?

Tiina: Veel pole otseselt olnud, aga kui teataks, siis töölt lendaksin küll...

Enely: Meestevahelisse värki suhtutakse halvemini kui naiste omasse.

IVAR SILD
SL Õhtuleht

[Sissekandeid kokku: 38]


Nimi: cebu
27.03.2003
E-Mail:
16:35

ok siin jutt hetero ja homo paaridest,
kuid ka siin kostus läbi et mis saab kui bi paar tekib?
kas tunded ja kooselu on võimalik inimesega kellekohta
tead et tema elab veel teist elu?Nimi: sokrates
06.03.2003
E-Mail:
10:03

Ida -Siberi pölisarahva höimudel oli reeglina
polygaamne perekonna struktuur ... peeti kolme , nelja naist
ja yhte kena noormeest , kes kuulus perekonda , elas
naistega koos ja kandis naiste röivaid (!).Polygaamses
korralduses oli range kord , mil isandat seksuaalselt vastu
vöeti ja teeniti. "Lemmiknaiseks" oli tihti see
noormees...


Möne aja pärast hakkas ka noormehe "köht" kasvama
.... sammmal , hein

ja kuivanud puulehed täitsid ... loote aset.

Yheksa kuu pärast oli aeg "kätte jöudnud
synnituseks"


reeglina syndis ju "surnud" laps , mida näidati siis
köigile kaasabikaasadele aga eelköige "lapse isale "
suure yldise leina ja itku saatel ..siis surnult " syndinud
beebt " matused ja kahenädalane "lein" --nagu päris
surnud beeby puhulgi .....


JA KÖIK ALGAS JÄLLE OTSAST....PEALE...
nii , et inimkond on maadelnud oma homoseksualismiga
köikjal maailmas ja iidamast -aadamast saadik...!


vöiksin tuua teile veel sadu lugusid maailma eri paigust
...sama "viisi" peal- pea "samade sönadega"


Inimene on inimene -- nagu me köik !....MEIL POLE MINGIT
ÖIGUST ARVUSTADA NEID SELLE EEST !!!

NENDE SYGAVATE KIINDUMUSTE JA IGATSUSTE PÄRAST -SEE ON
HUMANISM! INIMLIK!!!!Nimi: sokrates
06.03.2003
E-Mail:
10:02

C.A . Trippi juurde, Antropoloogid on jöudnud
veendumusele , et pea köigis yrg- ja antiikkultuurides
oli heteroseksuaalne ... suund ainult peamiselt
soojätkamist silmaspidav.

Kaks Rootsi anrtopoloogi leidsid Brasiilia vihmametsadest
suguharud , kellele esimene nn."tsivilisatsiooniga"
kokkupuude oligi nende samade rotsadega 1957 aastal .
(Rotsad tegid sellest kaks dokufilmi).


Suguharude meespool elas isekeskis ,, pidas jahti , hankis
muu eluks vajaliku eest .... nende naispool elas nn.
pikkades hoonetes/majades, kus naised elasid omaette
isekeskis ... neil olid seal peamiselt polygaamsed suhted
meeste - naistega. Emad, vanaemad , öed , tytred ja
teised naised, kes synnitasid ja kasvatasid suguvösa
järeltulevat pölve koos ja yhiselt ...


Kaks korda aastas(!) olid mehekssaamise pidustused , mis
kestsid mölemal juhul 10-14 päeva , mil 13-14 aastased
poisid lahkusid neist nn. pikkadest naiste majadest olles
läbi teinud eelnevalt mitmeid "mehekssaamise" kursuseid
ja katseid ....


OK ...Pidustused nägid välja järgmised ... muide
ilma naispoole osavötuta ja pealtvaatamiseta .... joodi
mingit jubekanget cza-cza nimelist vägijooki ja soodi
...mehed isekeskis ja siis läks "Puntratantsuks", mis
kestis, partnereid aktiivselt vahetades, köik need
päevad ...ja iga vahekord löppes triumfaalse anaalseki
orgasmiga ja uuesti ja uusti....


Niisiis sygaval vihmametsas peidus ja sellise yhiskonna
korralduse , perekonna ja seksuaalmoraali juures - muidugi
meie meelest! "kole"!

Elasid ju need tublid indiaanlased "iidamast-aadamast"
kuni 1957 aastani önnelikult oma indiaanlase elu...
pölvest pölve....kuni "kristlastega" esimese
kohtumiseni.


Ka Pöhja - Ameerika indiaanlaste juures oli
homoseksusualism paralleelset heteroseksuaalsusega, seda
vöib veel tänapäeval kahata Santo Fe reservuaadis
... sest nyyd on valged jänkid ka aru saanud , et
religioosne "kristlik" monogaamia peale surumine on
mötetu ...( tekkis ta ju alles 6.sajandil A.D. -"
surnult syndinuna") ja homoseksualismi välja
ruurimine... kuna see on nende endigi cowboy kultuuris
ainuvalitsev olnud. Kuigi indiaanlaste juures tegutses
printsiip .... eesmärk pyhendab abinöu....kub aga
tösi ..


P-A indiaanipealiku lemmik-noormehest, naisaustajate
körval, kellega pealikul reeglina oli SUUR JA SYGAV
SEXUAALNE ARMASTUS sai reeglina Shamaan ... meessoost
vahendaja vaimude riigi ja maapealse vahel.Nimi: sokrates
05.03.2003
E-Mail: delfi kommentaariumis
10:39

Mul on Eestis yks söber , muidugi homo ja ta on
juhuslikult akadeemik ja vanavara koguja .


Ta uuris 16 .- 18 sajandi kylaolusid , kohtu- ja
kirikuraamatutest

no ja mis selgus
?
Et Maarjamaal on biseksuaalne käitumine noorte seas
laustavaline , simmanitel ja kiigemäe joomapidudel ei
tundnud "vend venda ega öde öde"

Selle paganluse eest ei aidanud karmid karistusedki , ei
soolavitstega kadalipust läbi käimine ega
häbipost!

:-)
Pole see homondus eestis midagi nii "läänest tulnud
mood" "eestlusel" olnud!

irw


Nimi: JUSTBEGAY.DE
25.02.2003
E-Mail:
05:37

Ligi kolmel miljonil lapsel homost vanemad


Homoturundusagentuur „Witeck Combs
Communications“ korraldas uurimuse, mille järgi on
USAs üle kolme miljoni lapse, kes elab homodest vanemate
juures. Kokku loendati ligi kaks miljonit homost vanemat.
Hinnanguliselt peaks homovanemate juures elavate laste arv
aastaks 2004 tõusma 3,4 miljonini.


Agentuuril on uurimusega seoses muidugi ka oma kasud sees.
Tegemist võib olla tähtsa sihtrühmaga, millele peab
rohkem tähelepanu pöörama.Tõnis TammNimi: A:
01.02.2003
E-Mail:
23:37

Lord vassago , kas sinu jaoks tähendab armastus taha
panekut ?


Nimi: lord vassago
29.01.2003
E-Mail:
20:20

Muidugi erineb. Näiteks heteropaaridel ei saa naine sulle
taha anda.


Nimi: Mari-Leen
27.01.2003
E-Mail: Mari_Leen@hotmail.com
14:54

Tere!
Loomulikult ei erine hetero ega homosexuaalse armastus.
Armastus tuleb ja seda ei saa valida, kelle vastu..

Esialgu peab inimene armastama iseennast ja siis tuleb alles
armastus teiste inimeste vastu!

Ei ole vahet, kas armastad omasoolist või vastassoolist,
armastus on armastus!


Kõike ilusat!
Mari-Leen


<< | 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 |
© Rein Mets 2002