Rein Mets / sokrates e-mail
| Rein Mets | Artiklid | Homokultuur | Homokunst | Foorum | K├╝lalisteraamat |Hiina ja homoseksuaalsus

Varaseimad dokumenteeritud andmed meeste homoseksualismist Hiinas on pärit Han-dünastia aegadest (202 enne Kr kuni 9 AD).

Oli üsnagi tavaline omada homosuhteid kolme esimese keisri puhul, kes kõik kolm tundsid kiindumust kõikide noormeeste vastu puudri ja ruuzhiga oma prouade kõrvalt.

Viimane fakt väljaspool keisreid ja nende õukondi on säilinud luule vormis poeedilt Li-Po (suri aastal 762), mille ta kirjutas oma noorele poiss-sõbrale. Viie Dünastia perioodil (907-960 A.D) oli homoseksualism vanemate meeste ja noorukite vahel üldiselt aksepteeritud:

Patriarhaalsus oli Hiinas liiga tugev, et lesbilised suhted samal viisil oleksid võinud eksisteerida. Ainult välismaine kaubandus ja erinevad investeeringud olid need, kus naistel oli võimalus teenida nii palju, et ennast ise elatada , ilma isade ja abikaasadeta. Olid võimalikud isegi lesbiabielud lepingu ja kingitustega sel juhul.

Vaatamata sellele, et poiste prostitutsioon oli Cheng-ho perioodil (1111-17) keelatud, õitses see hilisema Sung-dünastia ajal seda rikkalikumalt.

    1583 aastal külastas jesuiit Matteo Ricci Pekingit ja oli shokeeritud seal massiliselt nähtavast poiste prostitutsioonist!!

    Ta kirjutab: "Avalikud linna peatänavad kubisevad poistest, keda ostavad endale üles isandad, et poisid laulaksid ja tantsiksid neile. Nad riietavad nood poisid naisteriietesse ja naudivad neid noormehi selles õudsas patus."

    Jesuiit Ricci suureks jahmatuseks oli tõik, et keegi linnakodanikest ei näinud selles midagi imelikku või erilist.

    Ka hiljem, kui eurooplased hakkasid üha rohkem Hiinat külastama, polnud see siis mingi häbiasi...

    [lõigu allikas: "The construction of homosexualty" - autor David Greenberg, USA]


Vana Hiina


Vana Hiina Sipping Tea


Mingi dünastia aegne siidilõuend


Gao Brothers - Chinese Noah's Ark 1


Gao Brothers - Sense of Space: Prayer


Gao Brothers - Sense of Space: Pain


Gao Brothers - Sense of Space: Sleep


Gay Couple


Gay Couple


Gay Delight

┬ę Rein Mets 2002