Rein Mets / sokrates e-mail
| Rein Mets | Artiklid | Homokultuur | Homokunst | Foorum | K├╝lalisteraamat |Otso Kupiainen

Otso Kupiainen on sündinud Türnäväs Soome läänekaldal, kuid nüüdseks elab ja töötab Stockholmis. Tema karjäär algas 90-ndate algul Prantsusmaal, kus ta osales grupinäitusel Caen och Bayeux`is Normandie´is. Tema töödes tõsteti esile just üllatavat originaalsust.

Iga uus maal on resultaat pikast arenguprotsessist, mis tunnistab küpsusest, unistustest ja võimest olla mõistetav oma ümbrusele. Kõik koos on rikastanud kunstniku töid kas pöörasel viisil vöi küllaltki läbimõeldud kujul. Resultaadiks on üliveenvad maalid, mis kunstniku pintslitest lausa pritsuvad välja ja on jäädvustunud fragmentidena mõtetest või juba unustatud vestlustest.

Värvipalett, mida Otso Kupiainen kasutab, on unikaalselt mitmekesine, värve ei kasuta kunstnik pea kunagi selleks, et vaid meeldivat muljet jätta. On tajuda kunstniku kiindumust teemadesse ja viis, kuidas ta seda kasutab, näitab, kuidas see vaatajas ka vastu peegeldub.

Otso Kupiainen on üks osav inimloomuse müsteeriumite uurija, samuti kumab kõigist ta töödest läbi looduse enese ja kunstniku enda tundlikus. Üks osa on inimfiguurid oma terviklikkuses või siis nende fragmenteeritud erinevad poosid. Teised on miniatuursed lähivaatlused, maastik või horisondid, mis meenutavad vanu freskosid, kõik selleks, et inspireerida meie fantaasiaid ja unistusi.

Alan Chatham de Bolivar
Paris, Januari 1999


Nothing


A


E


G


My little devil


The eight round


Without titel


Buy it!


Without titel


Glory and pleasure...


Gustav sai oma esimese pensioniteate


Heart


Life is an adventure


A little lovesong


Lutteurs


In the mud


Nomad


Penis


Personnages dans...


Plus


Minus


Human rests


Significant twist


Spring in Finland


Spring in Finland 1917


Tervalinja


There is an other...


Torso


Walking man

┬ę Rein Mets 2002