Rein Mets / sokrates e-mail
| Rein Mets | Artiklid | Homokultuur | Homokunst | Foorum | Külalisteraamat |


VIIMASED ARTIKLID


Mooses, Mooses, halleluuja!
06.02.2003
sokrates
Delfi

 
Laura Schlesinger on Ühendriikide raadiohääl, kes jagab nõuandeid saatesse helistanud inimestele.

Kord ta ütles, et homoseksuaalsus on ilgus, viidates Moosese kolmandale raamatule (3. Moos. 18:22) ja seda ei või mingil juhul heaks kiita. Järgnev on avalik kiri, mille Laura sai ühelt kuulajalt.

Hea doktor Laura,

Tänan selle eest, et teed nii palju inimestele Jumala seaduste õpetamiseks. Olen saatest palju õppinud ja tahan jagada teadmisi nii paljudele inimestele kui võimalik. Alati kui keegi üritab kaitsta homoseksuaalset eluviisi, viitan lihtsalt 3. Moosese raamatule (3. Moos. 18:22), kus on selgelt öeldud, et tegemist on ilgusega. Sellega keskustelu lõpeb.

Vajaksin siiski nõu mõne teise seaduse suhtes, kuidas neid tuleks järgida.

a) Kui põletan altaril põletusohvrit, tean, et sellest sünnib Jumalale meeldiv lõhn (3. Moos. 1:9). Probleemiks on naabrid. Nende meelest lõhn ei ole meeldiv. Kas ma peaksin neid needma?

b) Tahaksin müüa tütre orjaks, seda kiidetakse heaks Moosese 2. raamatus (2. Moos.21:7). Milline oleks Teie meelest tänapäeval tema sobiv hind.

c) 3. Moosese raamatus (3. Moos. 25:44) öeldakse, et võin omada orje, nii mees- kui ka naissoost, vaid sel tingimusel, et need on naaberrahvuste esindajad. Üks sõber arvab, et see peab paika mehhiklaste, kuid mitte kanadalaste kohta. Kas võiksid selgitada? Miks ma ei tohiks kanadalasi omada?

d) Mul on naaber, kes järjekindlalt peab sabatit (tegutseb nõiana). Moosese 2. raamat (2. Moos. 35:2) ütleb selgelt, et ta tuleb tappa. Kas ma pean ta ise ära tapma?

e) Üks sõber arvab, et kuigi tigude söömine on ilgus (3. Moos. 11:10), on see kuidagi vähem jäle, kui homoseksuaalsus. Olen eri meelt.

f) 3. Moosese raamatu (3.Moos. 21:20) kohaselt ei tohi Jumala altari lähedale minna, kui su välimuses on vigu. Möönan, et kasutan prille. Kas nägemine peab olema korras, või tohib sellest kuidagi kõrvale hiilida?

g) Paljud meestuttavad lasevad endal juukseid lõigata, kaasaarvatud meelekohtadelt, kuigi see on 3. moosese raamatus täiesti keelatud (3. Moos.19:27) Kuidas nad peaksid surema?

h) Olen õppinud 3. Moosese raamatust (3. Moos. 11:6-8), et surnud sea puudutamine teeb minust saastase. Kas tohin mängida ameerika jalgpalli, kui kasutan kindaid?

i) Onul on põllumaa. Ta rikub 3. Moosese raamatu seadusi (3. Moos. 19:19) külvates samale põllule kahte eri seemet. Samuti rikub ta naine seadusi, kasutades riideid, mille valmistamisel on kasutatud kahte eri kiudu ( puuvilla ja polüestrit segamini). Ta ka vannub ta palju. Kas tuleks tõepoolest näha vaeva ja kutsuda kogu linna rahvas neid kividega surnuks loopima? (3. Moos. 24:10- 16) Kas me ei võiks neid põletada vaid oma pere keskel, nii nagu teeme inimestega, kes magavad abikaasa pereliikmetega? (3. Moos. 20: 14)


sokrates
Delfi

 

Tagasi uudiste lehele
© Rein Mets 2002