Rein Mets / sokrates e-mail
| Rein Mets | Artiklid | Homokultuur | Homokunst | Foorum | Külalisteraamat |


VIIMASED ARTIKLID


Euroopa Liit ja homod
10.08.2006

 
Eestimaa homod ja lesbid teavad, et paljudes Euroopa Liidu liikmesmaadest on samasooliste liidud ja partnerlusabielud seadlustanud — Soome Vabariik, Rootsi Kuningriik, Taani Kuningriik, Saksamaa Liitvabariik, Prantsuse Vabariik, Hollandi Kuningriik, Belgia Kuningriik. EL üks vääramatuid tingimusi uute ühinemist taotlevate liikmesmaade seadusandluses on olnud tühistada homoseksualism kui kriminaalkuritegu (nagu tühistati see ka Eestis 90ndate alguses).

Kes on Euroopa ajaloo homofoobid?

Viimati meenuvad mulle Nõukogude Liit, Natsi-Saksamaa, ja postkonservatiivne religioosne Vatikan ja konservatiivsed katoliiklikud maad. Need on maad, kes viimase õudse maailmasõja puhkemisel kõige ägedamalt “esimesi viiuleid” mängisid. Samas just neis maades on vähemuste hulk ja poliitiline osatähtsus suur olnud. Riiklik homofoobia on tavaliselt põhjustatud just “poliitilisest otstarbekusest” elik oma soovist oponente ja poliitilisi vastaseid vahendeid valimata “ära nullida”.

Heteroseksuaalse abielu pealesurumine ja selle ainuõigus eksisteerimisele on ühiskondades ebaõnnestunud katse “surnult sündinud vasikat” jalule aidata, samas mõjub see homodele ja bi-dele nagu mingi karistus, mida sundkorras ja jõuga kui kurba paratamatust püütakse pähe määrida. Seesinane paljukiidetud traditsiooniline heteroabielu ei ole ju kuidagi elujõuline, kui Eestis ning kas või Rootsis lahutab ca 60% kõigist registreeritud abieludest, vabaabielude kohta puuduvad aga andmed üldse.

Poliitiliselt korrektne surve

USA nüüdsed demokraatlikud presidendikandidaadid (eriti senaator John Kerry) on nagu ühest suust deklareerinud, et nad võitlevad samasooliste abielude seadustamise eest kogu USAs, vabade abortide ja muu ühiskondlikult tähtsa ja üksikisikuid austava seadustamise eest. Isegi praegune Ameerika president pidas oluliseks seda toonitada, vaatamata oma ebapopulaarsele sõjale Iraagis ja vaatamata oma konservatiivsetele valijatele:

“Jah, ma tean, et me kõik oleme patused,” ütles Bush oma hiljuti antud intervjuus, kui talt küsiti tema vaateid homoseksuaalsusele. “Ja ma hoiatan neid, kes tahavad välja lüüa naabri silma, kuigi neil on endal palk silmas.”
“Minu arvates on oluline, et ühiskond austaks iga isikut, tervitaks neid heasüdamlikult meie riigis,” lisas president. “Teisest küljest, see ei tähenda, et keegi minusarnane peaks seadma ohtu sellise asja nagu abielu.”

Euroopa Liit on uusliberalismi ja sotsiaaldemokraatlike jõudude ühine idee ja “ristilaps”. Vabadus, võrdus, inimväärikus, ÜKSIKISIKU vääramatud vabadused ja õigused on need, millest juhindutakse ja lähtutakse Euroopa Liidu idee ja selle ülesehitamise juures. Klassikalise liberalismi põhiprintsiipe on, et indiviidid on kõik erinevad, kuid kõigil peavad olema samad kodanikuõigused!

Homode olukord tänapäeva Eestis?

Enam ei ole seadusandluses otsest keeldu, aga enamus Eestimaa arvukatest lesbidest/homodest, ka biseksuaalsetest on peidus ja “kapis”. Eesti homod on justkui mingid lindpriid, keda meedia kollasem pool vaid siis ära nimetab, kui keegi meist neegrit armastab, invalaulja või endine lahkusklik äratusjutlustaja on.

Või vastupidi, kui mõni “kapis istuv minister” laseb teatada, et tal on juba kaks aastat salanaine, kellega teda keegi kusagil näinud pole. Või ajakirjanik, kes nõukogude ajal lausa don Juan-ina Venemaal naisi haaras ja isegi Alla Pugatšovat magamistoas aluspesus näinud oli. Lisaksin vaid juurde, et see pole mingi erand — Alla magamistoas on elanud nii mõnigi tuntud Venemaa pede, ka seaduslike abikaasadena!

Igor Kon annab raamatus “Interdistsiplinaarne seksuoloogia” meeshomoseksuaalide arvuks umbes 4%, eesti autor Ilmar Soomere usub selleks arvuks 3% kogu meessoost elanike hulgast. Isegi kui me võtaksime aluseks selle viimase numbri, mis on minu arvates tegelikkuses vähemalt kolm korda suurem, teeb see Eesti kohta umbes 15 000 täiskasvanud homoseksuaali. Kusjuures biseksuaalidest ja lesbidest pole ma veel rääkinudki. Seda polegi nii vähe !

Hääletagem siis ennast oma maa ja rahvaga Euroopa Liitu! Et meil poleks vaja end peita ja teisi petta! 

Tagasi uudiste lehele
© Rein Mets 2002